5 modulů zdarma které musíte mít nainstalované

Blog

Nainstalovali jste právě svůj první Prestashop a přemýšlíte co udělat dál? Ačkoliv Prestashop umí spoustu užitečných věcí již v základu na spoustu dalších jsou tu moduly kterých se dá na internetu najít tisíce jak placených tak těch zdarma ke stažení. Dnes jsme si pro Vás připravili TOP5 modulů které určitě musíte ihned nainstalovat.

1.Dobírka s poplatkem

Prestashop obsahuje v základu modul pro dobírku ten ale neumožňuje dobírku zpoplatnit. Většina českých e-shopů používá zpoplatněnou dobírku a jeden takový modul můžete najít zde:

Přejít na modul

 

 

2.Přiřazení dopravců k platbám

Často se stává, že potřebujete povolit pro určitého dopravce jisté způsoby platby. Pro některé například nechcete platbu dobírkou pro jiné zase ano. Řešení pro tento případ se nazývá anglicky shiptopay a můžete najít spoustu placených modulů my Vám ale přinášíme modul zdarma.

Přejít na modul

 

 

3.Zásilkovna

Zásilkovnu Vám asi představovat nemusíme je to dnes jeden z nejpoužívanějších způsobů dopravy o kterém byste určitě měli také přemýšlet při založené nového e-shopu. K správnému fungování je třeba aby si v průběhu objednávky zákazník vybral pobočku na kterou mu bude balíček dopraven. Od toho tu existuje oficiální modul od zásilkovny který Vám tuto funkci zajistí.

Přejít na modul

 

 

4.Mazání objednávek

Prestashop neumožňuje mazání objednávek občas se ale stane, že tuto funkci potřebujete například na smazání testovacích objednávek. Existuje modul volně ke stažení, který Vám tuto funkci přidá.

Přejít na modul

 

 

5.Google Analytics

Prestashop nabízí oficiální modul pro Google Analytics který je jedním slovem skvělý. Pokud umíte pracovat s Google Analytics trochu lépe určitě víte, že tento nástroj není jen o tupém sledování kolik lidí Vám dnes přišlo na e-shop. U e-shopu má Analytics v zásobě celou řadu metrik podle kterých se dá měřit úspěšnost e-shopu. Abyste toto využili na 100% je nutné do Analytics dostat příslušná data o zákaznících a objednávkách. Tento modul to vše zařídí stačí mu pouze dát Vaše sledovací číslo a v Analytics zapnout ecommerce o ostatní se postará modul.

Přejít na modul

Chce si přečíst více? Podívejte se na všechny články

Pošlete nám zprávu

A my se vám ozveme třeba už za 15 minut

    Nebo nám napište na info@prestaservis.cz
    a volejte na 737 437 683