Nový Prestashop spam řádí, máme pro Vás řešení

Blog

V posledních dnech se na světe objevil nový spam, který se jako mor šíří po všech Prestashopem. Prestashop zažil již několik vln spamů, poslední pomocí nezabezpečeného kontaktního formuláře neustále vytvářel v e-shopu zprávy. Nyní si útočníci vymysleli, že budou vytvářet nové zákaznické účty v jejichž jménu nebo přijmení budou odkazovat na svůj web. Pokud nechcete tyto účty mazat ručně, což vzhledem k počtu účtů, které jsou takto denně vytvořeny je poměrně časově náročné, máme pro Vás detailní návod jak tento problém vyřešit.

Jak vyřešit spam?

  1. Stáhněte si balíček ZDE
  2. Otevřete si pomocí FTP svůj e-shop
  3. Stáhněte si do PC jako zálohu složku /override/
  4. Do složky override nahrajte obsah z balíčku který jste si stáhli v kroku č. 1. V případě, že soubory /override/classes/Customer.php nebo /override/classes/Validation.php existují je nutné stávající ručně upravit a přidat do nich změny. Pokud nejste programátoři je zde vysoká pravděpodobnost, že si svůj e-shop znefunkčníte. Můžete se obrátit na nás rádi Vám pomůžeme.
  5. Smažte soubor /cache/class_index.php

Tímto by měl být prozatím problém vyřešen. Je možné, že se v budoucnu objeví další způsoby jak se bude do Prestashopu dostávat spam určitě sledujte náš web kde budeme náš balíček proti spamu aktualizovat.

Upozornění: Úprava byla testována na PS 1.6., PS 1.5.

Aktualizace

Nový spam si dokonce zasloužil pozornost samostného týmu Prestashop, který vydal oficiální prohlášení na svém developerském blogu. V tom se zmiňuje, že stejnou úpravu, kterou nabízíme bude implementovat do nové verze 1.7.5.2 a zároveň připravuje vydání aktualizace větvě 1.6 kde by se toto řešení mělo také objevit.

Chce si přečíst více? Podívejte se na všechny články

Pošlete nám zprávu

A my se vám ozveme třeba už za 15 minut

    Nebo nám napište na info@prestaservis.cz
    a volejte na 737 437 683